London Good Delivery | Zlaté rezervy

„Měníme papír ve zlato.“

London Good Delivery

Nejvýznamnější trh s fyzickým zlatem se nachází v Londýně. Jeho historie spadá až do 17. století.

Denně se na tomto trhu zobchoduje až 800 tun ryzího zlata. Zlato , které se zde obchoduje, má předem stanovenou formu, ryzost a váhu. Tyto slitky se nazývají London Good Delivery (LGD). Běžný slitek má váhu 350 (10,9 kg) až 430 (13,3 kg) trojských uncí , je označen značkou (puncem) rafinerie, číslem a minimální ryzost je 995/1000.  Slitky obchodují převážně mezinárodní obchodníci, těžařské společnosti, centrální banky, finanční instituce, velcí investoři a ostatní subjekty.

“Good Delivery” je v podstatě seznam uznávaných rafinerií, které mohou za stanovených podmínek dodávat své zlato na trh. Asociace, která dohlíží na obchodování a vydává  pravidla pro Londýnskou burzu, se nazývá London Bullion Market Association.

V současné době je na světě zhruba 110 aktivních rafinerií, jejichž slitky jsou uznávány jako “Good Delivery”.

Mezinárodní trh také spoléhá na LGD, které byly vyrobeny ve vzdálené minulosti. Přibližně 2.400.000 slitků (30.000 tun) je drženo centrálními bankami. LGD se obchodují v Londýně již od roku 1919.

London Gold Fixing

Referenční cena zlata se na Londýnské burze stanovuje dvakrát denně (v 10.30 a v 15.00 hod.). Cena je určována v amerických dolarech, britských librách a  eurech. Cenu stanovují tvůrci trhu a to tehdy, když je mezinárodní nabídka s poptávkou v rovnováze. Celý proces je otevřený a transparentní jak kupujícím, tak i prodávajícím.  Mezi hlavní tvůrce trhu patří 5 následujících bank: Bank of Nova Scotia, Barclays bank PLC, Deutsche Bank AG, HSBC Bank a Société Générale.

Cihla na obrázku váží 12 kg (385 trojských uncí)

Zákaznická linka 800 117 117

 |   |  Košík je prázdný

Původní způsob přihlášení/ Zlato na splátky

Přihlašovací jméno / kód:
Heslo:
 

Přihlášení členů klubu Zlatý směr

Číslo klubové karty:
Kontrolní součet 5 + 5 = ?
(výsledek napište slovy)

Přihlášení předplatitele

Přihlašovací e-mail:
Heslo:
 
Registrace předplatného
Zapomněli jste heslo?

V tuto chvíli není možné se zaregistrovat na žádný seminář.

V tuto chvíli není možné se zaregistrovat na žádnou konferenci.