Zpět na úvod | Zlaté rezervy

„Měníme papír ve zlato.“

ZLATÉ REZERVY » Výrobci » Argor-Heraeus SA


Argor-Heraeus SA

Webové stránky výrobce: www.argor.com

Argor-Heraeus SA

Společnost Argor-Heraeus SA patří mezi přední rafinéry vzácných kovů (především zlata) a výrobce slitků. Její hlavní sídlo se nachází v městečku  Mendrisio v jihovýchodním Švýcarsku. Argor – Heraeus SA je soukromou společností, jejíž vlastníky jsou: Heraeus Holding s.r.o. (26,5%), Commerzbank International SA (26,5%), Rakouská mincovna (24,3%) a Argor-Heraeus management (22,7%).

Získání akreditace
1961
London Bullion Market Association
1974
Obchodní burza New York (divize COMEX)
1982
Komoditní burza v Tokyu
2005
Multikomoditní centrum Dubai

Historie

Společnost byla založena jako Argor SA v roce 1951. V roce 1960 získala 80% podíl švýcarská banka UBS, která později udělala fúzi s Heraeus Holding s.r.o. V roce 1999 UBS kompletně prodala svůj podíl a vlastníky se stali Heraeus a Argor-Heraeus management. Později se do vlastnictví také připojili Commerzbank International a Rakouská mincovna. V roce 2004 společnost otevřela svoji první zahraniční pobočku pro Latinskou Ameriku v Santiago de Chile a založila německou pobočku Argor-Heraeus Německo a také filiálku v Itálii. Kromě zlata se společnost specializuje na výrobky ze stříbra, platiny a paladia. Celkový počet zaměstnanců je 190.

Hlavní služby

  • rafinování zlata a recyklace
  • výroba polotovarů ze zlata pro hodinářský a šperkařský průmysl
  • výroba medailí a mince
  • výroba slitů
  • servis a služby v rámci vzácných kovů a logistika

Kinebar

Argor – Heraeus je jediným výrobcem na světě, který používá speciální dekorativní a ochranný znak KINEGRAM na zadní straně některých slitků. Tyty slitky jsou známy pod názvem Kinebar (jedná se o slitky o váze 1 g, 2g, 5g, 10g, 20g a 1 unce).

Punc používaný na slitcích

Punc na slitcích Argor Hereaus

V tuto chvíli není možné se zaregistrovat na žádný seminář.

V tuto chvíli není možné se zaregistrovat na žádnou konferenci.