Zpět na úvod | Zlaté rezervy

„Měníme papír ve zlato.“

ZLATÉ REZERVY » Investice do zlata


Investice do zlata

Cena zlata kolísá, ale jeho skutečná hodnota zůstává neměnná. Pokud si dnes pořídíte unci zlata, za 10 let budete mít stále jednu unci zlata. Při koupi zlata byste se neměli jeho cenovou proměnlivostí znepokojovat. Zlato je totiž primárně pojistkou, zajištěním proti inflaci, a jelikož se světová peněžní zásoba stále zvyšuje, roste souběžně s ní dlouhodobě i cena zlata. Pokud uvažujete o alternativním uložení svých finančních prostředků, doporučujeme vám přečíst si následující informace.

Investice do zlata je bezpečným přístavem pro vaše finance

Zlato ve své fyzické podobě (zlaté slitky, zlaté mince) nenese riziko protistrany. Zatímco úspory, které jsou uloženy například v papírových penězích (riziko inflace), v dluhopisech (riziko nesplacení), na bankovním účtu (bankrot banky) atd., jsou stále v ohrožení, pak u zlata toto riziko neexistuje. Fyzické zlato, které drží majitel ve svých rukou, představuje hodnotu samo o sobě.

Bezpečný přístav

Zlato má unikátní vlastnosti

Zlato se snadno pozná – jedná se o vzácný prvek, který nelze vyrobit, který má svou specifickou hustotu. Každý je tak schopen na základě jednoduchých postupů poznat, zda je předmět skutečně z ryzího zlata. Zlato je trvanlivé a prakticky nezničitelné.

Fyzické zlato je celosvětově obchodovatelné

Po celém světě obchodují se zlatem zlatníci, obchodníci s fyzickým kovem, banky, centrální banky i mezinárodní instituce. Majitel fyzického zlata může kdykoliv prodat své zlaté slitky a mince a získat peněžní hotovost u obchodníka, u kterého zlato koupil, nebo u jakéhokoliv jiného obchodníka kdekoliv na světě. Investování do zlata je tak velmi flexibilní.

SFŘ

Zlato je chameleonem

Je zlato komoditou, investicí nebo penězi? Odpověď zní – zlato je chameleonem. Mění se v reakci na prostředí, ve kterém se právě nachází:

1. Někdy se zlato chová jako komodita, když jeho cena následuje poklesy a růsty komoditních indexů.

2. Jindy je zlato vnímáno jako investice typu „bezpečný přístav“, neboť soutěží s akciemi a dluhopisy o přízeň investorů.

3. Nejblíže má zlato k penězům v hotovosti. Toto zlato v podobě slitků a mincí je osvobozeno od DPH jako každé peníze na světě.

Zlato samotné nenese úrok

Ano, toto tvrzení je pravdivé, a pokud by vás snad mělo odradit od záměru investovat do fyzického zlata, pak musíte vzít v úvahu, že bankovky v hotovosti také nenesou úrok. Zlato totiž úrok nést nemusí a ani nemůže, jelikož koupí zlata nepodstupujete riziko, neboť zlato jako takové nemůže zkrachovat. Úrok (ve formě renty, dividendy nebo výnosu) získáte tehdy, pokud podstupujete riziko - své finanční prostředky investujete.

Jak nakoupit zlato - snadná cesta ke zlatu

Zlaté slitky a mince můžete u nás zakoupit prostřednictvím eobchodu nebo při osobní návštěvě v našem kamenném obchodě s pevnou otevírací dobou. Celý nákupní proces je zcela jednoduchý a investici do zlata zvládnete v rámci několika minut.

Pokud provedete nákup skrze eobchod, pak v okamžiku dokončení objednávky je cena zboží konečná a neměnná (poskytujeme okamžitou fixaci ceny).

Objednávky můžete uskutečnit každý den od 8 do 20 hodin (včetně víkendů).

Kupní cenu zlata můžete uhradit bankovním převodem, platební kartou nebo v hotovosti při převzetí zboží přímo v prodejně nebo při zaslání poštou také dobírkou.

Přijímáme měny: CZK, USD, EUR a BTC.

Mám si koupit zlaté slitky nebo mince?

Výhoda zlatých slitků je ta, že u vyšších váhových kategorií (od trojské unce výše) je cena v přepočtu na jeden gram nižší než u zlatých mincí. Slitky však nemají nijak zajímavou estetickou podobu.

Slitek
Výhoda zlatých mincí plyne z jejich estetické podoby a také z jejich mezinárodní likvidity. Pokud plánujete například vycestovat do Spojených států amerických i se svým zlatým pokladem, je lepší převážet vždy tamní nejoblíbenější zlatou minci American Eagle, než například zlaté slitky ARGOR HERAEUS. Důvod je jednoduchý - pokud byste měli zájem u tamního obchodníka
prodat tento zlatý slitek, mohl by vám nabídnout nižší cenu než v Evropě, protože by měl problém jej opět prodat a musel by jej zavézt do slévárny a přetavit na tamní typ slitků. Zatímco u mince American Eagle by nabídl cenu výhodnější, neboť by se jednalo o minci, kterou může obratem prodat. Zlaté mince jsou cenově řádově v jednotkách procent dražší než zlaté slitky.

mince

Zpětný odprodej investičního zlata - garance výkupu

Výkup zlata je pouze opačným procesem nákupu. Naše společnost smluvně garantuje svým klientům výkup za jasně stanovených podmínek. Zlaté slitky a mince vykupujeme v neomezeném množství. Peníze zasíláme zpravidla obratem, avšak nejpozději do 10 dní na bankovní účet.

Foto zlato za peníze

Spoření do zlata - unikátní produkt na českém trhu

Klientům nabízíme možnost nákupu vybraných slitků a mincí za předem dohodnutou cenu v předem dohodnutých platbách - tzv. Spoření do zlata. Tento produkt je využíván zejména při „náhlých“ poklesech ceny zlata, kdy si klient může okamžitě zafixovat aktuální cenu na trhu a následně během 12 měsíců (i dříve) tuto částku naspořit. Pokud se cena zlata v následujících měsících opět zvedne, není kupující tomuto riziku již vystaven, jelikož konečná kupní cena byla stanovena již v momentě fixace.

V tuto chvíli není možné se zaregistrovat na žádný seminář.

V tuto chvíli není možné se zaregistrovat na žádnou konferenci.

Zásada ochrany osobních údajů
zavřít