Zpět na úvod | Zlaté rezervy

„Měníme papír ve zlato.“

ZLATÉ REZERVY » Výrobci » Argor-Heraeus SA & Heraeus Group & Valcambi


Argor-Heraeus SA & Heraeus Group & Valcambi

Webové stránky výrobce: www.argor.com

Argor-Heraeus SA & Heraeus Group & Valcambi
1 oz zlaté investiční slitky kinebar pod logem Heraeus se vyrábějí ve Švýcarsku společností Argor-Heraeus SA. Argor-Heraeus SA také vyrábí slitky pod svým logem a pod logem Rakouské mincovny. 1 oz zlaté investiční slitky kinebar jsou tedy kromě loga a puncu naprosto totožné, a proto i stejně likvidní. Rakouská mincovna a Heraeus jsou významnými akcionáři společnosti Argor-Heraeus SA. Rakouská mincovna vlastní 24,3% podíl, Heraeus vlastní 26,5% podíl.

Argor-Heraeus SA

Společnost Argor-Heraeus SA patří mezi přední rafinéry vzácných kovů (především zlata) a výrobce slitků. Její hlavní sídlo se nachází v městečku  Mendrisio v jihovýchodním Švýcarsku. Argor – Heraeus SA je soukromou společností, jejíž vlastníky jsou: Heraeus Holding s.r.o. (26,5%), Commerzbank International SA (26,5%), Rakouská mincovna (24,3%) a Argor-Heraeus management (22,7%).

Získání akreditace
1961
London Bullion Market Association
1974
Obchodní burza New York (divize COMEX)
1982
Komoditní burza v Tokyu
2005
Multikomoditní centrum Dubai

Historie

Společnost byla založena jako Argor SA v roce 1951. V roce 1960 získala 80% podíl švýcarská banka UBS, která později udělala fúzi s Heraeus Holding s.r.o. V roce 1999 UBS kompletně prodala svůj podíl a vlastníky se stali Heraeus a Argor-Heraeus management. Později se do vlastnictví také připojili Commerzbank International a Rakouská mincovna. V roce 2004 společnost otevřela svoji první zahraniční pobočku pro Latinskou Ameriku v Santiago de Chile a založila německou pobočku Argor-Heraeus Německo a také filiálku v Itálii. Kromě zlata se společnost specializuje na výrobky ze stříbra, platiny a paladia. Celkový počet zaměstnanců je 190.

Hlavní služby

  • rafinování zlata a recyklace
  • výroba polotovarů ze zlata pro hodinářský a šperkařský průmysl
  • výroba medailí a mince
  • výroba slitů
  • servis a služby v rámci vzácných kovů a logistika

Kinebar

Argor – Heraeus je jediným výrobcem na světě, který používá speciální dekorativní a ochranný znak KINEGRAM na zadní straně některých slitků. Tyty slitky jsou známy pod názvem Kinebar (jedná se o slitky o váze 1 g, 2g, 5g, 10g, 20g a 1 unce).

W.C. Heraeus GmbH

W.C. Heraeus GmbH  je soukromě vlastněná společnost, která byla založena již v roce 1851. Společnost rafinuje především drahé kovy a její hlavní sídlo se nachází v Hanau v Německu.

Akreditace
1958 London Bullion Market Association
1974 Obchodní burza New York (divize COMEX)
1982 Komoditní burza v Tokyu
  • Za posledních 150 let se firma Heraeus rozrostla v globální společnost se 76 výrobními závody a 25 vývojovými centry ve 33 zemích.
  • Ačkoliv se rafinace zlata a výroba slitků vždy prováděly v Hanau, v současnosti jsou také vyráběny v Hong Kongu, USA a v dceřiné společnosti Argor-Heraeus SA ve Švýcarsku.
  • Společnost se specializuje i na výrobky z drahých kovů pro průmysl (laboratorní a lékařské potřeby, výrobu senzorů, apod.) Především se jedná o výrobky z platiny a stříbra. Firma Heraeus má přibližně 11.000 zaměstnanců.

Punc používaný na slitcích

Valcambi

Výrobce Valcambi je největší švýcarskou rafinerií vzácných kovů a zároveň jednou z největších ve světě. Rafinerie se nachází na jihovýchodě Švýcarska.
Zakladatelé Valcambi patřili mezi skupinu soukromých švýcarských investorů, kteří měli zájem o obchod s drahými kovy více než 50 let. Dnes je Valcambi plně vlastněna společností Global Gold Refineries Ltd (GGR) se sídlem ve Švýcarsku.
V průběhu své 56leté historie se Valcambi zaměřila výhradně na rafinaci drahých kovů. Úspěch a pověst této společnosti jsou založeny na její filozofii zůstat věrná svým zaměstnancům, klientům a odvětví, kterému dominuje.Společnost Valcambi vyrábí slitky i pro přední švýcarské banky, mezi které patří např. Credit Suisse.

Zlatý slitek 1 Oz Valcambi (motiv Philoro)

Zlaté slitky z 24karátového zlata, certifikované švýcarskou firmou Valcambi, odpovídají londýnskému standardu Good Delivery a jsou akceptovány na všech trzích s investičním zlatem. Zlatý slitek je zataven společně s certifikátem v plastovém obalu. Slitek o váze 1 trojské unce patří mezi nejpopulárnější slitky od této společnosti.

V tuto chvíli není možné se zaregistrovat na žádný seminář.

V tuto chvíli není možné se zaregistrovat na žádnou konferenci.