Argor-Heraeus SA & Heraeus Group | Zlaté rezervy

„Měníme papír ve zlato.“

ZLATÉ REZERVY – Investiční zlato » Výrobci » Argor-Heraeus SA & Heraeus Group


Argor-Heraeus SA & Heraeus Group

Webové stránky výrobce: www.argor.com

Argor-Heraeus SA & Heraeus Group
1 oz zlaté investiční slitky kinebar pod logem Heraeus se vyrábějí ve Švýcarsku společností Argor-Heraeus SA. Argor-Heraeus SA také vyrábí slitky pod svým logem a pod logem Rakouské mincovny. 1 oz zlaté investiční slitky kinebar jsou tedy kromě loga a puncu naprosto totožné, a proto i stejně likvidní. Rakouská mincovna a Heraeus jsou významnými akcionáři společnosti Argor-Heraeus SA. Rakouská mincovna vlastní 24,3% podíl, Heraeus vlastní 26,5% podíl.

Argor-Heraeus SA

Společnost Argor-Heraeus SA patří mezi přední rafinéry vzácných kovů (především zlata) a výrobce slitků. Její hlavní sídlo se nachází v městečku  Mendrisio v jihovýchodním Švýcarsku. Argor – Heraeus SA je soukromou společností, jejíž vlastníky jsou: Heraeus Holding s.r.o. (26,5%), Commerzbank International SA (26,5%), Rakouská mincovna (24,3%) a Argor-Heraeus management (22,7%).

Získání akreditace
1961
London Bullion Market Association
1974
Obchodní burza New York (divize COMEX)
1982
Komoditní burza v Tokyu
2005
Multikomoditní centrum Dubai

Historie

Společnost byla založena jako Argor SA v roce 1951. V roce 1960 získala 80% podíl švýcarská banka UBS, která později udělala fúzi s Heraeus Holding s.r.o. V roce 1999 UBS kompletně prodala svůj podíl a vlastníky se stali Heraeus a Argor-Heraeus management. Později se do vlastnictví také připojili Commerzbank International a Rakouská mincovna. V roce 2004 společnost otevřela svoji první zahraniční pobočku pro Latinskou Ameriku v Santiago de Chile a založila německou pobočku Argor-Heraeus Německo a také filiálku v Itálii. Kromě zlata se společnost specializuje na výrobky ze stříbra, platiny a paladia. Celkový počet zaměstnanců je 190.

Hlavní služby

  • rafinování zlata a recyklace
  • výroba polotovarů ze zlata pro hodinářský a šperkařský průmysl
  • výroba medailí a mince
  • výroba slitů
  • servis a služby v rámci vzácných kovů a logistika

Kinebar

Argor – Heraeus je jediným výrobcem na světě, který používá speciální dekorativní a ochranný znak KINEGRAM na zadní straně některých slitků. Tyty slitky jsou známy pod názvem Kinebar (jedná se o slitky o váze 1 g, 2g, 5g, 10g, 20g a 1 unce).

W.C. Heraeus GmbH

W.C. Heraeus GmbH  je soukromě vlastněná společnost, která byla založena již v roce 1851. Společnost rafinuje především drahé kovy a její hlavní sídlo se nachází v Hanau v Německu.

Akreditace
1958 London Bullion Market Association
1974 Obchodní burza New York (divize COMEX)
1982 Komoditní burza v Tokyu
  • Za posledních 150 let se firma Heraeus rozrostla v globální společnost se 76 výrobními závody a 25 vývojovými centry ve 33 zemích.
  • Ačkoliv se rafinace zlata a výroba slitků vždy prováděly v Hanau, v současnosti jsou také vyráběny v Hong Kongu, USA a v dceřiné společnosti Argor-Heraeus SA ve Švýcarsku.
  • Společnost se specializuje i na výrobky z drahých kovů pro průmysl (laboratorní a lékařské potřeby, výrobu senzorů, apod.) Především se jedná o výrobky z platiny a stříbra. Firma Heraeus má přibližně 11.000 zaměstnanců.

Punc používaný na slitcích

Zákaznická linka 800 117 117

 |   |  Košík je prázdný

Původní způsob přihlášení/ Zlato na splátky

Přihlašovací jméno / kód:
Heslo:
 

Přihlášení členů klubu Zlatý směr

Číslo klubové karty:
Kontrolní součet 5 + 5 = ?
(výsledek napište slovy)

Přihlášení předplatitele

Přihlašovací e-mail:
Heslo:
 
Registrace předplatného
Zapomněli jste heslo?

V tuto chvíli není možné se zaregistrovat na žádný seminář.

V tuto chvíli není možné se zaregistrovat na žádnou konferenci.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací