Zpět na úvod | Zlaté rezervy

„Měníme papír ve zlato.“

ZLATÉ REZERVY » Online prodej zlata a stříbra » Měření pravosti zlatých a stříbrných slitků a mincí


Měření pravosti zlatých a stříbrných slitků a mincí

Mereni_pravosti_ZLATE_REZERVY_nadpis__1

Zvyšující se zájem posledních let o ukládání peněžních prostředků do drahých kovů s sebou přivádí na trh velké množství pochybných subjektů, které se snaží využít odborné neznalosti kupujících pro své vlastní obohacení. Na základě tohoto rostoucího rizika, jsme se ve společnosti ZLATÉ REZERVY s.r.o. rozhodli zavést na českém trhu nový a jedinečný standard Ověření pravosti investičního zlata a stříbra.

Veškeré zboží bylo u nás doposud před samotným prodejem prověřeno certifikovaným zařízením pro ověřování pravosti těchto kovů. Nově je u nás s platností od 1. května 2023 z tohoto měření vyhotoven jedinečný tzv. “ Protokol o měření pravosti zboží v podobě zlatých a stříbrných slitků a mincí“, který je vydáván klientovi jako nedílná součást prodeje.

Informační zdroje o výskytu falešného zlata v České republice

Protokol o měření pravosti zboží v podobě zlatých a stříbrných slitků a mincí

Protokol o měření pravosti zboží v podobě zlatých a stříbrných slitků a mincí (dále jen protokol) je vyhotoven vždy v papírové formě a vydává se klientovi automaticky při jeho nákupu. Vyjma stříbrných mincí, které jsou zabaleny přímo od výrobce v tubách po normovaném množství.

Protokol obsahuje na levé straně přesnou specifikaci předmětu měření, kterým je druh zboží, dále název/značku, váhu ryzího kovu, ryzost, označení výrobce, výrobní číslo/ plombu č., datum měření a jméno, kdo měření provedl. Plombou se opatřuje zboží, které nemá své výrobní číslo.

Pravá strana protokolu obsahuje diagram výstupu měření, pořízený specializovaným zařízením pro ověřování pravosti drahých kovů SIGMA PMV PRO, který vyrábí výhradně v USA firma Sigma Metalytics LLC. Uvedeno je samozřejmě i sériové číslo měřícího přístroje.

Protokol_o_mereni_pravosti_zbozi_6_2023_600px

 

Metodika měření

Zařízení SIGMA PMV PRO ověří pravost drahých kovů na základě elektromagnetické vodivosti, rozměrů, hustoty a hmotnosti. Ověření pravosti je realizováno v časovém úseku několika sekund, aniž by došlo k poškození testovaného produktu. Během analýzy se nepoužívají žádné chemikálie, nedochází k mechanickému poškození a testování je možné i v plastových pouzdrech a numismatických obalech. Elektromagnetické vlny pronikají do materiálu kovu a plastový obal tak neovlivní výsledky měření. SIGMA PMV PRO nabízí několik možností senzorů v závislosti na velikosti testovaného vzorku.

Sigma Metalytics_PMV_PRO_ZLATE_REZERVY

Pravděpodobnost odhalení padělku zaručuje oboustranné testování produktu, které zamezuje jak možnosti chybné měření, tak pochybení lidského faktoru.

Zařízení SIGMA PMV PRO pracuje při ověřování pravosti s hodnotami uloženými v databázi přístroje. Každý investiční kov či slitina má své jedinečné vlastnosti. I nepatrné změny tak způsobí velký rozdíl v naměřených hodnotách. Testovaný produkt se položí do vyznačené oblasti přístroje a následně diagram indikuje pravost na barevném LCD. Zde hodnoty musí být v rozmezí zeleného pole. Deklarovaná spolehlivost a přesnost je 99.99 %

Měření pravosti probíhá současně v několika spektrech:

  1. Základní ověřovací rozsah - měří charakteristický elektrický odpor vzorku na povrchu kovu.
  2. Průchodový rozsah - přístroj měří typický elektrický odpor napříč celým testovaným vzorkem.
  3. Měření tloušťky - přístroj změří elektronicky tloušťku měřeného kovu.
  4. Ověření rozměrů - po zadání očekávané hmotnosti měřeného kovu SIGMA PMV PRO prověří, zda celkové rozměry měřeného kusu odpovídají danému typu kovu. Zároveň se ověřuje specifická gravitační hmotnost.

Vysvětlivky k diagramu výstupu měření pořízenému specializovaným zařízením pro ověření pravosti drahých kovů SIGMA PMV PRO.

Diagram výstupu měření obsahuje údaje prokazující pravost drahých kovů. Hmotnost je uvedena v gramech nebo troyských uncích, značka Ozt, (31,1035g).

Pravost potvrzuje šipka ukazující v zeleném poli. Označení mimo zelené pole může způsobit: chybné uložení v měřicí zóně nebo nečistota a příměsi jiných kovů v měřeném vzorku. Zařízení kontroluje i rozměry vzorku v cm a hmotnost vzorku.

Vysvetlivky_k_diagramu_vystupu_mereni_ZLATE_REZERVY
Vysvětlivky diagramu - popis údajů na měřicím protokolu – tiskový výstup

Měření pravosti zlatých a stříbrných slitků a mincí, které nebyly zakoupeny u nás

V rámci našich služeb poskytujeme také měření zboží, které nebylo zakoupeno u nás. Výstupem měření je vždy Protokol o měření pravosti zboží.

Postup

  1. Vyplňte níže uvedený formulář
  2. Následně se Vám ozveme a dohodneme si termín měření

Zboží, které měříme

Zboží Centrála ve Zlíně Pobočka Praha
Zlatý slitek od 5g do 1000g – ryzost 999.9/1000 Au - jakýkoliv výrobce ANO ANO
Zlaté mince od ¼ oz do 1 oz – ryzost 999.9/1000 Au – jakýkoliv výrobce ANO ANO
Zlatá mince – American Eagle, Krugerrand ANO ANO
Stříbrný slitek od 100g do 5000g – ryzost 999/1000 Ag – jakýkoliv výrobce ANO NE

Pokud zde není uvedeno zboží, které chcete proměřit, kontaktujte nás pro upřesnění na klientské lince 800 117 117. Zodpovíme Vám, zda jsme schopni vyhovět.

Ceník měření zboží včetně DPH

Zlatý slitek, zlatá mince

12,1 Kč za gram kovu

Stříbrný slitek

1,21 Kč za gram kovu

Otázky a odpovědi

Musím investiční slitky vyjmout z obalu?

Nemusíte. Plastový obal neovlivňuje elektrotechnické a diamagnetické vlastnosti měřených kovů. Slitky a mince není nutno vyjímat z ochranných obalů.

Jak dlouho trvá ověření pravosti?

Měření trvá v jednotkách minut.

Formulář pro objednání termínu měření

Prosíme vypište níže uvedené údaje a odešlete. Nejpozději do tří pracovních dní se Vám ozveme pro dohodnutí data a času měření.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Místo měření:
Poznámka: uveďte prosím předpokládaný počet kusů zboží k měření

O nás

Společnost ZLATÉ REZERVY s.r.o. patří na trhu mezi přední dodavatele investičního zlata a stříbra. Důvěru našich klientů budujeme již od roku 2010. Důraz klademe na jednoduchost objednávky, rychlost dodání produktů k rukám klienta a garanci původu a pravosti . Dále klademe velký důraz na prodejní a poprodejní servis včetně poskytování aktuálních informací z trhu. Pečlivým výběrem spolehlivých dodavatelů se nám daří plynule plnit objednávky, a to i v dobách extrémně zvýšené poptávky. Garance výkupu je pro nás samozřejmostí.


Díky přísným bezpečnostním standardům společnosti ZLATÉ REZERVY s.r.o. je každý produkt od naskladnění po expedici opakovaně testován na pravost. V případě osobního odběru má klient navíc možnost být přítomen osobně u prověření pravosti zakoupených investičních kovů.

V tuto chvíli není možné se zaregistrovat na žádný seminář.

V tuto chvíli není možné se zaregistrovat na žádnou konferenci.

Zásada ochrany osobních údajů
zavřít