ZLATÉ REZERVY – Investiční zlato » Slovník pojmů » Buddhismus, buddhističtí mniši (Buddhism, Buddhist monks)


Slovník ekonomických pojmů

Buddhismus, buddhističtí mniši (Buddhism, Buddhist monks)

Starobylé náboženství vyznávané ve většině asijských zemí. Založil jej Gautama Buddha (563?—483? př. n. l.), jehož učení je různě vykládáno a zdůrazňováno mnoha různými denominacemi či sektami. Po členech je obecně požadováno, aby žili nenásilným, velmi mravným životem plným odříkání a aby zacházeli se svými nepřáteli a zvířaty s úctou. Buddhisté věří, že jejich duše je po smrti těla znovu zrozena v jiném těle a není zbavena utrpení z předchozích hříchů. Dobří buddhisté dávají štědré almužny a buddhističtí mniši žijí v chudobě pouze z darů ostatních. Musejí dostát přísným pravidlům vyžadujícím velkou trpělivost, nenásilí a odříkání. Podle jejich učení je život plný bolesti a utrpení kvůli lidským touhám, chtíči, žádostivosti a vášni. Usilují o nejvyšší možné štěstí, nirvánu, tím, že ze svého života zcela odstraní tyto vlastnosti lidské přirozenosti.

Význam tohoto slova byl převzat ze slovníku pojmů knihy: VON MISES, Ludwig. Lidské jednání: pojednání o ekonomii. Praha: Liberální institut, 2006, xxvii, 959 s. ISBN 80-863-8945-6. Celá kniha je k dispozici ke stáhnutí na stránkách Liberálního institutu /libinst.cz/ zde.

Zpět na seznam pojmů »
5 výhod jen u nás

Další pojmy

Zákaznická linka 800 117 117

 |   |  Košík je prázdný

Původní způsob přihlášení/ Zlato na splátky

Přihlašovací jméno / kód:
Heslo:
 

Přihlášení členů klubu Zlatý směr

Číslo klubové karty:
Kontrolní součet 5 + 5 = ?
(výsledek napište slovy)

Přihlášení předplatitele

Přihlašovací e-mail:
Heslo:
 
Registrace předplatného
Zapomněli jste heslo?

V tuto chvíli není možné se zaregistrovat na žádný seminář.

V tuto chvíli není možné se zaregistrovat na žádnou konferenci.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací