ZLATÉ REZERVY – Investiční zlato » Slovník pojmů » Konečný stav klidu (Final state of rest)


Slovník ekonomických pojmů

Konečný stav klidu (Final state of rest)

Pomyslný či hypotetický stav, k němuž směřuje každé tržní jednání, ale jehož dosažení by znamenalo, že veškerá tržní jednání vymizela, protože veškerých lidmi dosažitelných cílů již bylo dosaženo, a proto není pro další tržní jednání žádný důvod. Tohoto stavu není nikdy dosaženo, protože lidské cíle jsou neomezené, neustále se mění a každý nový cíl nebo posun hodnotových škál spouští novou řadu tržních jednání směřujících k novému a odlišnému konečnému stavu klidu. V důsledku toho se konečný stav klidu, k němuž veškeré tržní jednání směřuje, neustále posunuje, předtím, než ho bylo dosaženo. Tento imaginární konstrukt je užitečný jako vodítko k pochopení aktuálních tržních pohybů v určitém čase.

Význam tohoto slova byl převzat ze slovníku pojmů knihy: VON MISES, Ludwig. Lidské jednání: pojednání o ekonomii. Praha: Liberální institut, 2006, xxvii, 959 s. ISBN 80-863-8945-6. Celá kniha je k dispozici ke stáhnutí na stránkách Liberálního institutu /libinst.cz/ zde.

Zpět na seznam pojmů »
Odemkněte si článek sms zprávou za 20Kč

Další pojmy

Zákaznická linka 800 117 117

 |   |  Košík je prázdný

Původní způsob přihlášení/ Zlato na splátky

Přihlašovací jméno / kód:
Heslo:
 

Přihlášení členů klubu Zlatý směr

Číslo klubové karty:
Kontrolní součet 5 + 5 = ?
(výsledek napište slovy)

Přihlášení předplatitele

Přihlašovací e-mail:
Heslo:
 
Registrace předplatného
Zapomněli jste heslo?

V tuto chvíli není možné se zaregistrovat na žádný seminář.

V tuto chvíli není možné se zaregistrovat na žádnou konferenci.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací