PRODLOUŽENÝ PROVOZ: Obchod je otevřen pro objednávky s konečnou fixací ceny v pracovní dny od 9:00 do 22:00 a o víkendech po celý den.
Zpět na úvod | Zlaté rezervy

„Měníme papír ve zlato.“

ZLATÉ REZERVY » Slovník pojmů » Středověká scholastika (Medieval scholasticism)


Slovník ekonomických pojmů

Středověká scholastika (Medieval scholasticism)

Intelektuální úvahy a teorie předních středověkých filozofů (přibližně mezi lety 800 až 1400 n. l.). Hlavní diskuse té doby se týkaly takových sporů, jako byly realita univerzálií (→ nominalismus vs. realismus), svobodná vůle člověka (determinismus vs.indeterminismus) a slučitelnosti logiky s křesťanskou teologií (rozum vs.zjevení). Nejvýznamnějším středověkým scholastikem, tj. učencem, byl sv. Tomáš Akvinský (1225—1274), umírněný realista.

Význam tohoto slova byl převzat ze slovníku pojmů knihy: VON MISES, Ludwig. Lidské jednání: pojednání o ekonomii. Praha: Liberální institut, 2006, xxvii, 959 s. ISBN 80-863-8945-6. Celá kniha je k dispozici ke stáhnutí na stránkách Liberálního institutu /libinst.cz/ zde.

Zpět na seznam pojmů »
5 výhod jen u nás

Další pojmy

V tuto chvíli není možné se zaregistrovat na žádný seminář.

V tuto chvíli není možné se zaregistrovat na žádnou konferenci.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací