Obchod je oteveřen pro objednávky s konečnnou fixací ceny i o víkendu /24.7. a 25.7./ v čase NONSTOP.
Zpět na úvod | Zlaté rezervy

„Měníme papír ve zlato.“

ZLATÉ REZERVY » Slovník pojmů » Hospodářství, rozvíjející se


Slovník ekonomických pojmů

Hospodářství, rozvíjející se

Hospodářství, v němž se objem investovaného kapitálu na jednoho obyvatele zvyšuje. Tento nárůst kapitálových statků je výsledkem zvýšení příjmu na jednoho obyvatele. V rozvíjejícím se hospodářství tak celkové podnikatelské zisky převyšují celkové podnikatelské ztráty. Protože příjmy a kapitálovou akumulaci není možné měřit, lze existenci rozvíjejícího se hospodářství rozpoznat pouze pomocí historického rozumění. V rozvíjejícím se hospodářství tak celkové podnikatelské zisky převyšují celkové podnikatelské ztráty. Protože příjmy a kapitálovou akumulaci není možné měřit, lze existenci rozvíjejícího se hospodářství rozpoznat pouze pomocí historického rozumění.

Význam tohoto slova byl převzat ze slovníku pojmů knihy: VON MISES, Ludwig. Lidské jednání: pojednání o ekonomii. Praha: Liberální institut, 2006, xxvii, 959 s. ISBN 80-863-8945-6. Celá kniha je k dispozici ke stáhnutí na stránkách Liberálního institutu /libinst.cz/ zde.

Zpět na seznam pojmů »
5 výhod jen u nás

Další pojmy

V tuto chvíli není možné se zaregistrovat na žádný seminář.

V tuto chvíli není možné se zaregistrovat na žádnou konferenci.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací