PRODLOUŽENÝ PROVOZ: Obchod je otevřen pro objednávky s konečnou fixací ceny v pracovní dny od 9:00 do 20:00 a o víkendech po celý den.
Zpět na úvod | Zlaté rezervy

„Měníme papír ve zlato.“

ZLATÉ REZERVY » Slovník pojmů » Devizový vyrovnávací účet (Foreign exchange equalization account)


Slovník ekonomických pojmů

Devizový vyrovnávací účet (Foreign exchange equalization account)

Vládní fond v podmínkách → standardu zlaté devizy pro vyřizování operací obyvatel dané země v cizí měně. Fond je obvykle založen tak, že vláda poskyt neurčitý objem zlata anebo cizí měny pro jeho fungování. Vše se běžně odehrává v tajnosti, ve snaze potlačit a skrýt před veřejností nežádoucí důsledky domácí inflace anebo úvěrové expanze. Devizový vyrovnávací účet Spojených států je znám pod názvem Směnný stabilizační fond (Exchange Stabilization Fund).

Význam tohoto slova byl převzat ze slovníku pojmů knihy: VON MISES, Ludwig. Lidské jednání: pojednání o ekonomii. Praha: Liberální institut, 2006, xxvii, 959 s. ISBN 80-863-8945-6. Celá kniha je k dispozici ke stáhnutí na stránkách Liberálního institutu /libinst.cz/ zde.

Zpět na seznam pojmů »
5 výhod jen u nás

Další pojmy

V tuto chvíli není možné se zaregistrovat na žádný seminář.

V tuto chvíli není možné se zaregistrovat na žádnou konferenci.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací