Statky vyšších řádů | Zlaté rezervy

„Měníme papír ve zlato.“

Slovník ekonomických pojmů

Statky vyšších řádů

Ekonomické statky (a služby) jsou různého řádu v závislosti na tom, jak daleko jsou vzdáleny své konečné výrobě jako spotřebnímu statku (nebo službě). Statky prvního nebo nejnižšího řádu jsou statky připravené ke spotřebě konečným uživatelem (spotřební statky). Statky druhého řádu jsou výrobní statky nebo → výrobní faktory, které jsou vzdálené jeden řád od toho, aby byly spotřebními statky. Statky třetího řádu jsou dva řády vzdálené od spotřebních statků a tak dále. Výrobní statky a výrobní faktory jsou označovány za „statky vyšších řádů“, nebo, kde je to vhodné, jako „statky nejvyššího řádu“.

Význam tohoto slova byl převzat ze slovníku pojmů knihy: VON MISES, Ludwig. Lidské jednání: pojednání o ekonomii. Praha: Liberální institut, 2006, xxvii, 959 s. ISBN 80-863-8945-6. Celá kniha je k dispozici ke stáhnutí na stránkách Liberálního institutu /libinst.cz/ zde.

Zpět na seznam pojmů »




Odemkněte si článek sms zprávou za 20Kč

Další pojmy

Zákaznická linka 800 117 117

 |   |  Košík je prázdný

Původní způsob přihlášení/ Zlato na splátky

Přihlašovací jméno / kód:
Heslo:
 

Přihlášení členů klubu Zlatý směr

Číslo klubové karty:
Kontrolní součet 5 + 5 = ?
(výsledek napište slovy)

Přihlášení předplatitele

Přihlašovací e-mail:
Heslo:
 
Registrace předplatného
Zapomněli jste heslo?

V tuto chvíli není možné se zaregistrovat na žádný seminář.

V tuto chvíli není možné se zaregistrovat na žádnou konferenci.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací