PRODLOUŽENÝ PROVOZ: Obchod je otevřen pro objednávky s konečnou fixací ceny v pracovní dny od 9:00 do 22:00 a o víkendech po celý den.
Zpět na úvod | Zlaté rezervy

„Měníme papír ve zlato.“

ZLATÉ REZERVY » Slovník pojmů » Nedospělá odvětví, argument (Infant industries argument)


Slovník ekonomických pojmů

Nedospělá odvětví, argument (Infant industries argument)

Argument, podle kterého domácí hospodářství může a musí podporovat určitá nová odvětví, která nemohou být zahájena jinak než s dočasnou podporou ochranných cel, a to do té doby, dokud nejsou dostatečně velká a efektivní, aby mohla soutěžit s těmi již zavedenými v zahraničí. Obvykle se předpokládá, že ochranné clo již nebude po „dospění“ těchto odvětví potřebné a že národ bude z časného založení těchto odvětví v dlouhém období profitovat.

Význam tohoto slova byl převzat ze slovníku pojmů knihy: VON MISES, Ludwig. Lidské jednání: pojednání o ekonomii. Praha: Liberální institut, 2006, xxvii, 959 s. ISBN 80-863-8945-6. Celá kniha je k dispozici ke stáhnutí na stránkách Liberálního institutu /libinst.cz/ zde.

Zpět na seznam pojmů »
Odemkněte si článek sms zprávou za 20Kč

Další pojmy

V tuto chvíli není možné se zaregistrovat na žádný seminář.

V tuto chvíli není možné se zaregistrovat na žádnou konferenci.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací