Trh | Zlaté rezervy

„Měníme papír ve zlato.“

Slovník ekonomických pojmů

Trh

Dobrovolný a mírový souhrn interakcí lidí záměrně usilujících o nejlepší možné odstranění lidské nespokojenosti. Vedení na sebe v tomto procesu berou průkopníci, spekulanti a podnikatelé soutěžící o zisky, jež připadnou těm, kdo dokážou lépe než ostatní poskytovat nejvýše ceněné prostředky k uspokojování lidských přání. Každý krok v tržním procesu závisí na lidských rozhodnutích, není v něm tedy nic automatického ani mechanického. Neoddělitelně propojeným sledem lidského jednání určuje tržní proces strukturu tržních cen, alokaci výrobních faktorů a podíl každého zúčastněného jedince na celkovém výsledku.

Význam tohoto slova byl převzat ze slovníku pojmů knihy: VON MISES, Ludwig. Lidské jednání: pojednání o ekonomii. Praha: Liberální institut, 2006, xxvii, 959 s. ISBN 80-863-8945-6. Celá kniha je k dispozici ke stáhnutí na stránkách Liberálního institutu /libinst.cz/ zde.

Zpět na seznam pojmů »
5 výhod jen u nás

Další pojmy

Zákaznická linka 800 117 117

 |   |  Košík je prázdný

Původní způsob přihlášení/ Zlato na splátky

Přihlašovací jméno / kód:
Heslo:
 

Přihlášení členů klubu Zlatý směr

Číslo klubové karty:
Kontrolní součet 5 + 5 = ?
(výsledek napište slovy)

Přihlášení předplatitele

Přihlašovací e-mail:
Heslo:
 
Registrace předplatného
Zapomněli jste heslo?

V tuto chvíli není možné se zaregistrovat na žádný seminář.

V tuto chvíli není možné se zaregistrovat na žádnou konferenci.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací