Soutěž, biologická | Zlaté rezervy

„Měníme papír ve zlato.“

Slovník ekonomických pojmů

Soutěž, biologická

Nepřátelské soupeření na život a na smrt mezi živými tvory z toho důvodu, že stávající prostředky přežití nepostačují ani pro minimální potřeby všech. Tato situace nastává v přírodě a mezi divokými zvířaty neschopnými společenské spolupráce. Může existovati mezi lidmi (1) v těch vzácných případech, kdy jsou prostředky přežití nedostatečné k přežití všech členů skupin ztracených či jinak oddělených od civilizace, nebo (2) kde lidé nedokážou rozpoznat, že dobrovolná společenská spolupráce v podmínkách svobodného tržního hospodářství může zvýšit nabídku vzácných zdrojů nad množství nutné k všeobecnému přežití rostoucí, ale rozumně omezené populace.

Význam tohoto slova byl převzat ze slovníku pojmů knihy: VON MISES, Ludwig. Lidské jednání: pojednání o ekonomii. Praha: Liberální institut, 2006, xxvii, 959 s. ISBN 80-863-8945-6. Celá kniha je k dispozici ke stáhnutí na stránkách Liberálního institutu /libinst.cz/ zde.

Zpět na seznam pojmů »
Odemkněte si článek sms zprávou za 20Kč

Další pojmy

Zákaznická linka 800 117 117

 |   |  Košík je prázdný

Původní způsob přihlášení/ Zlato na splátky

Přihlašovací jméno / kód:
Heslo:
 

Přihlášení členů klubu Zlatý směr

Číslo klubové karty:
Kontrolní součet 5 + 5 = ?
(výsledek napište slovy)

Přihlášení předplatitele

Přihlašovací e-mail:
Heslo:
 
Registrace předplatného
Zapomněli jste heslo?

V tuto chvíli není možné se zaregistrovat na žádný seminář.

V tuto chvíli není možné se zaregistrovat na žádnou konferenci.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací