Optimální výnosy, zákon | Zlaté rezervy

„Měníme papír ve zlato.“

ZLATÉ REZERVY – Investiční zlato » Slovník pojmů » Optimální výnosy, zákon


Slovník ekonomických pojmů

Optimální výnosy, zákon

Zákon výnosů říká, že pro výrobu každého ekonomického statku existuje optimální kombinace (poměr) potřebných → výrobních faktorů. Dále říká, že v těch případech, kdy může být požadovaný statek vyroben i jinou než optimální kombinací vstupů, z nichž všechny kromě jednoho zůstávají konstantní, rostoucí odchylka objemu variabilního faktoru od optimálního objemu povede k proporcionálnímu či nadproporcionálnímu poklesu výstupu na jednotku variabilního faktoru (zákon klesajících výnosů). Snižující se odchylka objemu variabilního faktoru od optimálního objemu naopak vede k proporcionálnímu či nadproporcionálnímu zvýšení výstupu na jednotku variabilního faktoru (zákon klesajících výnosů). Zákon výnosů a všechny jeho součásti se vztahují stejným způsobem na všechny výrobní faktory.

Význam tohoto slova byl převzat ze slovníku pojmů knihy: VON MISES, Ludwig. Lidské jednání: pojednání o ekonomii. Praha: Liberální institut, 2006, xxvii, 959 s. ISBN 80-863-8945-6. Celá kniha je k dispozici ke stáhnutí na stránkách Liberálního institutu /libinst.cz/ zde.

Zpět na seznam pojmů »
Odemkněte si článek sms zprávou za 20Kč

Další pojmy

Zákaznická linka 800 117 117

 |   |  Košík je prázdný

Původní způsob přihlášení/ Zlato na splátky

Přihlašovací jméno / kód:
Heslo:
 

Přihlášení členů klubu Zlatý směr

Číslo klubové karty:
Kontrolní součet 5 + 5 = ?
(výsledek napište slovy)

Přihlášení předplatitele

Přihlašovací e-mail:
Heslo:
 
Registrace předplatného
Zapomněli jste heslo?

V tuto chvíli není možné se zaregistrovat na žádný seminář.

V tuto chvíli není možné se zaregistrovat na žádnou konferenci.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací