Vandalové (Vandals) | Zlaté rezervy

„Měníme papír ve zlato.“

Slovník ekonomických pojmů

Vandalové (Vandals)

Skupina teutonských (germánských) kmenů, které si během 5. století probojovaly cestu západním směrem přes Rýn (406) a přes Pyreneje (409). Pod vedením slavného krále Genserika (zemřel 477) mezilety 428—477 pokračovaly až do Afriky, kde se zmocnily Kartága (439)a učinily z něj své hlavní město. Z této základny napadaly Konstantinopolis a Řím, drancujíce a ničíce vše, co stálo v cestě. Po Genserikově smrti jejich moc rychle zeslábla. Ačkoli nebyli Vandalové pravděpodobně o nic horší než jejich současníci, jejich jméno se stalo symbolem bezohledného a úmyslného ničení majetku ostatních, zejména uměleckých děl.

Význam tohoto slova byl převzat ze slovníku pojmů knihy: VON MISES, Ludwig. Lidské jednání: pojednání o ekonomii. Praha: Liberální institut, 2006, xxvii, 959 s. ISBN 80-863-8945-6. Celá kniha je k dispozici ke stáhnutí na stránkách Liberálního institutu /libinst.cz/ zde.

Zpět na seznam pojmů »
5 výhod jen u nás

Další pojmy

Zákaznická linka 800 117 117

 |   |  Košík je prázdný

Původní způsob přihlášení/ Zlato na splátky

Přihlašovací jméno / kód:
Heslo:
 

Přihlášení členů klubu Zlatý směr

Číslo klubové karty:
Kontrolní součet 5 + 5 = ?
(výsledek napište slovy)

Přihlášení předplatitele

Přihlašovací e-mail:
Heslo:
 
Registrace předplatného
Zapomněli jste heslo?

V tuto chvíli není možné se zaregistrovat na žádný seminář.

V tuto chvíli není možné se zaregistrovat na žádnou konferenci.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací