Rozumění (Understanding) | Zlaté rezervy

„Měníme papír ve zlato.“

Slovník ekonomických pojmů

Rozumění (Understanding)

Schopnost lidské mysli pochopit význam situace, jíž lidé čelí, ze znalosti daných a neúplných dat, jež se doslovně neopakují. Rozumění hledá význam jednání při uvědomění si celku. Bere v úvahu nejen dané skutečnosti, ale také reakce ostatních lidí, hodnotové soudy, výběr cílů a prostředků k jejich dosažení a hodnocení očekávaného výsledku uskutečněných jednání. Rozumění je výsledkem intelektuálního vhledu spíše než konkrétního poznání, musí však být vždy v souladu (ne v rozporu) s platnými učeními všech oblastí poznání, včetně přírodních věd. Rozumění je uskutečňováno každým a je jedinou vhodnou metodou při zabývání se historií a nejistotou budoucích podmínek či jakoukoli jinou situací, v níž je naše vědění neúplné.

Význam tohoto slova byl převzat ze slovníku pojmů knihy: VON MISES, Ludwig. Lidské jednání: pojednání o ekonomii. Praha: Liberální institut, 2006, xxvii, 959 s. ISBN 80-863-8945-6. Celá kniha je k dispozici ke stáhnutí na stránkách Liberálního institutu /libinst.cz/ zde.

Zpět na seznam pojmů »
5 výhod jen u nás

Další pojmy

Zákaznická linka 800 117 117

 |   |  Košík je prázdný

Původní způsob přihlášení/ Zlato na splátky

Přihlašovací jméno / kód:
Heslo:
 

Přihlášení členů klubu Zlatý směr

Číslo klubové karty:
Kontrolní součet 5 + 5 = ?
(výsledek napište slovy)

Přihlášení předplatitele

Přihlašovací e-mail:
Heslo:
 
Registrace předplatného
Zapomněli jste heslo?

V tuto chvíli není možné se zaregistrovat na žádný seminář.

V tuto chvíli není možné se zaregistrovat na žádnou konferenci.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací