PRODLOUŽENÝ PROVOZ: Obchod je otevřen pro objednávky s konečnou fixací ceny v pracovní dny od 9:00 do 22:00 a o víkendech po celý den.
Zpět na úvod | Zlaté rezervy

„Měníme papír ve zlato.“

ZLATÉ REZERVY » Slovník pojmů » Rovnováha (Equilibrium)


Slovník ekonomických pojmů

Rovnováha (Equilibrium)

Stav, v němž se protichůdné síly nebo vzájemně se rušící vlivy přesně shodují, a jsou proto vyrovnané, tj. jde o stav klidu nebo nečinnosti. Rovnováha může existovat jen tak dlouho, dokud se neobjeví nové údaje, síly nebo vlivy schopné změnit nebo narušit stávající podmínky. Rovnováha je tak stavem, kterého není možné dosáhnout tam, kde se tržní podmínky či procesy neustále mění vlivem rušivých prvků nových lidských činů. Viz → rovnoměrně plynoucí ekonomika a → matematická ekonomie.

Význam tohoto slova byl převzat ze slovníku pojmů knihy: VON MISES, Ludwig. Lidské jednání: pojednání o ekonomii. Praha: Liberální institut, 2006, xxvii, 959 s. ISBN 80-863-8945-6. Celá kniha je k dispozici ke stáhnutí na stránkách Liberálního institutu /libinst.cz/ zde.

Zpět na seznam pojmů »
Odemkněte si článek sms zprávou za 20Kč

Další pojmy

V tuto chvíli není možné se zaregistrovat na žádný seminář.

V tuto chvíli není možné se zaregistrovat na žádnou konferenci.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací