ZLATÉ REZERVY – Investiční zlato » Slovník pojmů » Útěk ke statkům či reálným hodnotám (Flight into goods or real values)


Slovník ekonomických pojmů

Útěk ke statkům či reálným hodnotám (Flight into goods or real values)

Zběsilá snaha utratit veškeré peněžní úspory a jinou dostupnou hotovost nákupem statků bez ohledu na to, zda jsou potřebné či nikoli, za účelem vyhnutí se, byť jen krátkodobé, držbě prudce se znehodnocujících peněžních jednotek. Objevuje se v tom vývojovém stadiu inflace, kdy jsou lidé přesvědčeni o nekonečném růstu cen stále rychlejším tempem. Útěk ke statkům nebo reálným hodnotám je znám také jako → závěrečná fáze boomu a představuje úplné zhroucení měnového systému.

Význam tohoto slova byl převzat ze slovníku pojmů knihy: VON MISES, Ludwig. Lidské jednání: pojednání o ekonomii. Praha: Liberální institut, 2006, xxvii, 959 s. ISBN 80-863-8945-6. Celá kniha je k dispozici ke stáhnutí na stránkách Liberálního institutu /libinst.cz/ zde.

Zpět na seznam pojmů »
5 výhod jen u nás

Další pojmy

Zákaznická linka 800 117 117

 |   |  Košík je prázdný

Původní způsob přihlášení/ Zlato na splátky

Přihlašovací jméno / kód:
Heslo:
 

Přihlášení členů klubu Zlatý směr

Číslo klubové karty:
Kontrolní součet 5 + 5 = ?
(výsledek napište slovy)

Přihlášení předplatitele

Přihlašovací e-mail:
Heslo:
 
Registrace předplatného
Zapomněli jste heslo?

V tuto chvíli není možné se zaregistrovat na žádný seminář.

V tuto chvíli není možné se zaregistrovat na žádnou konferenci.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací