PRODLOUŽENÝ PROVOZ: Obchod je otevřen pro objednávky s konečnou fixací ceny v pracovní dny od 9:00 do 22:00 a o víkendech po celý den.
Zpět na úvod | Zlaté rezervy

„Měníme papír ve zlato.“

ZLATÉ REZERVY » Slovník pojmů » Flexibilní standard (Flexible standard)


Slovník ekonomických pojmů

Flexibilní standard (Flexible standard)

Zkratka pro „flexibilní standard zlaté devizy“ („flexible gold exchange standard“). Měnový systém, v němž není parita peněžní jednotky ke zlatu pevně stanovena zákonem, ale je předmětem okamžitých změn podle příkazů určité vládní agentury. V podmínkách tohoto standardu se parita peněžní jednotky pohybuje téměř výhradně směrem dolů, protože hlavním záměrem jeho přijetí je skrýt nebo vyvažovat nežádoucí konečné důsledky předchozích intervencí, zejména těch přijatých na nátlak odborových svazů.

Význam tohoto slova byl převzat ze slovníku pojmů knihy: VON MISES, Ludwig. Lidské jednání: pojednání o ekonomii. Praha: Liberální institut, 2006, xxvii, 959 s. ISBN 80-863-8945-6. Celá kniha je k dispozici ke stáhnutí na stránkách Liberálního institutu /libinst.cz/ zde.

Zpět na seznam pojmů »




Odemkněte si článek sms zprávou za 20Kč

Další pojmy

V tuto chvíli není možné se zaregistrovat na žádný seminář.

V tuto chvíli není možné se zaregistrovat na žádnou konferenci.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací