PRODLOUŽENÝ PROVOZ: Obchod je otevřen pro objednávky s konečnou fixací ceny v pracovní dny od 9:00 do 22:00 a o víkendech po celý den.
Zpět na úvod | Zlaté rezervy

„Měníme papír ve zlato.“

ZLATÉ REZERVY » Slovník pojmů » Panslavismus (Panslavism)


Slovník ekonomických pojmů

Panslavismus (Panslavism)

Nacionalistické hnutí v 19. století. (1) Původně literární hnutí, na něž se později odvolávali ruští samovládci ve svých snahách rozšířit ruský vliv a absolutismus do východní Evropy a na Balkán. (2) Politický panslavismus usiloval o vytvoření federální vlády všech slovanských národů, v jejímž rámci by byla půda rozdělena stejným dílem mezi rolníky, kteří by volili své místní vlády. Hlavní překážkou při uskutečňování programu panslavismu byl útisk Poláků ze strany Rusů. Další byl rozpor mezi katolickými a pravoslavnými slovanskými národy.

Význam tohoto slova byl převzat ze slovníku pojmů knihy: VON MISES, Ludwig. Lidské jednání: pojednání o ekonomii. Praha: Liberální institut, 2006, xxvii, 959 s. ISBN 80-863-8945-6. Celá kniha je k dispozici ke stáhnutí na stránkách Liberálního institutu /libinst.cz/ zde.

Zpět na seznam pojmů »
5 výhod jen u nás

Další pojmy

V tuto chvíli není možné se zaregistrovat na žádný seminář.

V tuto chvíli není možné se zaregistrovat na žádnou konferenci.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací