PRODLOUŽENÝ PROVOZ: Obchod je otevřen pro objednávky s konečnou fixací ceny v pracovní dny od 9:00 do 22:00 a o víkendech po celý den.
Zpět na úvod | Zlaté rezervy

„Měníme papír ve zlato.“

ZLATÉ REZERVY » Slovník pojmů » Deprese (Depression)


Slovník ekonomických pojmů

Deprese (Depression)

V souvislosti s → hospodářským cyklem jde o období ekonomického přizpůsobení, které nevyhnutelně následuje po boomu vyvolaném → inflací nebo → úvěrovou expanzí. Charakteristickými znaky období deprese jsou výrazné snížení podnikatelské aktivity, masová nezaměstnanost a rozsáhlá bída lidí.Tyto jevy přetrvávají, dokud není zdání boomu překonáno a hospodářská činnost se nepřizpůsobí skutečné situaci. Snahy zasahovat do svobodných a pružných cen, mzdových sazeb a úrokových měr brání zotavení a prodlužují období deprese. Viz → měnová teorie hospodářského cyklu.

Význam tohoto slova byl převzat ze slovníku pojmů knihy: VON MISES, Ludwig. Lidské jednání: pojednání o ekonomii. Praha: Liberální institut, 2006, xxvii, 959 s. ISBN 80-863-8945-6. Celá kniha je k dispozici ke stáhnutí na stránkách Liberálního institutu /libinst.cz/ zde.

Zpět na seznam pojmů »
Odemkněte si článek sms zprávou za 20Kč

Další pojmy

V tuto chvíli není možné se zaregistrovat na žádný seminář.

V tuto chvíli není možné se zaregistrovat na žádnou konferenci.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací